BUX 139059.91 1,04 %
OTP 44680 1,59 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

NAPI Gazdaság

2006. május 16. kedd, 15:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénzügyi tárca vizsgálatot kezdeményezett az APEH-nál, Mikola István azon kijelentése miatt, miszerint „megnéztük az egészségbiztosításnak a befizetési listáját a napokban, és ott találtunk néhány milliárdos bankigazgatót minimálbéren bejelentkezve”. Ezen adatok azonban adótitoknak minősülnek.
Ilyen esetben természetes a szaktárca vizsgálata arról, hogy történt-e szabálytalanság az adatkezelésben – tudta meg a NAPI Gazdaság a Pénzügyminisztérium sajtóosztályán. A PM szerint a vizsgálat két héten belül biztosan lezárul. A járulékbefizetések adatait másodlagosan az Országos Egészségbiztosítási Pénztár kezeli. Fodor Gábor, az SZDSZ ügyvivője még kedden nyílt levélben fordult az egészségügyi miniszterhez és az egészségbiztosítási pénztár főigazgatójához, hogy folytassák le a megfelelő vizsgálatokat, és adjanak választ arra a kérdésre, mikor, milyen adatokhoz, milyen felhatalmazással jutott hozzá Mikola István. Az egészségügyi szaktárcától megtudtuk: a minisztérium nem kezdeményez vizsgálatot, ugyanis az OEP-nél nincs névre szóló nyilvántartás. A Fidesz időközben tompítani próbált; az MTI híradása szerint Csépe Krisztina, a miniszterelnökhelyettes-jelölt sajtófőnöke kedden azt mondta: Mikola István a kijelentését „kiszivárgott információkra alapozta”.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet