Mahart-Dunacargo Kft.
Az elmúlt hét második felétől a cég flottájának 95 százaléka állt le a Majnán, valamint a Duna magyarországi, német és osztrák szakaszán, egyedül az Al-Dunán közlekedik két hajójuk – közölte lapunkkal Litvai János. A folyami hajózásra szakosodott Mahart-Dunacargo Kft. ügyvezető igazgatója a jelenlegi időjárási feltételeket figyelembe véve félhavi bevételkiesésre számít. Mivel a cég el nem hárítható külső ok miatt késlekedik a szállítással, kártérítési kötelezettség nem terheli, ám a vesztegelő hajókon lévő személyzet bérköltsége növeli a veszteséget.
Danubius Hotels
A Danubius Margitszigeten található hoteljeit nem veszélyezteti az árvíz – mondta lapunknak Deák Imre, a szállodacsoport vezérigazgatója. A rendőrök a hotelek vendégeit gond nélkül beengedik a sziget területére, mivel azonban a híradások a Margitsziget teljes lezárásról szólnak, egy rendezvényt és néhány szobát is lemondtak már, ami némi bevételkiesést jelent. A Danubius Thermal Hotel egyelőre teljesen száraz, a 2000-ben felújított Grand Hotel Margitsziget pincéjében tapasztaltak némi szivárgást, de ez megszokott jelenség a szálloda életében, az ár levonultával kiszárad a helyiség.
Európa Rendezvényiroda
Tegnap délelőtt még fogadtak vendégeket, de ma már be kellett zárni a hajókat a magas vízállás miatt. A helyzet katasztrofális, éppen most kezdődött volna a rendezvényszezon – mondta Sztankó Attila, a Európa Rendezvényiroda tulajdonos-ügyvezetője. Az áramellátást saját generátorral kell megoldaniuk, lecsatlakoztak az elektromos hálózatról. A biztonsági személyzet helyett képzett matrózokat alkalmaznak, akiknek a hajókra juttatása is nehézséget okoz a folyó erős sodrása miatt. A kiesett bevételek és a folyamatos munka 10 milliós költséget jelent a hét végéig. A remények szerint jövő héten, 740 centiméteres vízállás alatt már újra fogadhatnak vendégeket.
KÉSZ Kft.
Egyelőre nem tudunk érdemi kivitelezési munkát végezni a 2006. évi úszó Európa-bajnokság margitszigeti helyszínén – tájékoztatta lapunkat Árvai István, a vállalat pr- és kommunikációs igazgatója. A munkások levonultak a munkaterületről, s leszerelték a gépészeti eszközöket is a kármegelőzés miatt. Összesen csupán 10 ember tartózkodik a területen. Emellett kénytelenek voltak a medencéket is feltölteni vízzel, nehogy „felússzanak” a talajvízzel és elmozduljanak. Reményeik szerint csak 2-3 nap csúszás lesz, ami ugyan komoly gondot okoz, de a cég úgy véli, ezt sikerül majd behozni. Bíznak abban is, hogy a védvonal miatt a víz nem tud betörni az építési területre, mert akkor további napokat kellene szánni a szivattyúzásra, takarításra és fertőtlenítésre is.
