BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A miniszter igennel szavazna

2006. február 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország érdeke, hogy az Európai Parlament elfogadja a szolgáltatások szabad áramlásáról szóló irányelvet – mondta a NAPI Gazdaságnak tegnap Baráth Etele európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter. Hazánk eredeti álláspontja a javaslat azon részével is megegyezik, amely szerint egyes területek kimaradnának a liberalizációból. A szolgáltatások szabad áramlása fontos a magyar gazdaság szempontjából, hiszen jelenleg a GDP 50 százaléka ebből származik, a szektor a magyar munkavállalók 60–80 százalékát foglalkoztatja. Így növelhető versenyképességünk, persze csak akkor, ha exportképes szolgáltatásokat nyújtunk – véli a miniszter, aki szerint az irányelv bevezetésének hatására három százalékkal növekedne a GDP a következő három-négy évben. Magyarország a származási ország elvét támogatja, ellenkező esetben ugyanis nem is beszélhetnénk a piac liberalizálásáról. Baráth szerint „természetes korlátokat” el lehet fogadni: például a külföldön foglalkoztatottak a fogadó országban érvényes minimálbért kapják. Ez a magyarok esetében szintén jót tenne, abba az irányba nyomná ugyanis a piacot, hogy a szolgáltatás ne csak a bérrel versenyezzen, hanem a színvonallal is. Ugyan a magyar EP-képviselők szavazatáról hivatalosan nem lehet semmit tudni, a miniszter szerint a képviselők várhatóan kiállnak majd csütörtökön a liberalizáció mellett.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet