Együttműködési megállapodást írt alá tegnap a Magyar Ingatlanszövetség, a tíz ingatlanos szervezetet tömörítő Magyar Ingatlan Tanács és Kolber István tárca nélküli miniszter. Az összefogás célja az ingatlanszakma presztízsének növelése, a szakmai színvonal javítása, a vonatkozó jogi szabályok korszerűsítése, a problémák meghatározása és megoldási javaslatok kidolgozása. Közösen döntenének így az ágazati bértarifarendszerről, a szakmai képzés fejlesztéséről és egységesítéséről, valamint az egész szakmát átfogó etikai kódex tartalmáról. A közös munka eredményét először májusban érzékelheti a gyakorlatban a szakma – mondta lapunknak Borsi László, az Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal elnöke.
