Lapunk információi szerint az Országgyűlés egészségügyi bizottságának egyhangú támogatását elnyerve kerül a parlament elé az a módosító indítvány, amely visszaadná az egészségpénztárak korábbi kedvezményét. Az adótörvényekben az önkéntes egészségpénztárba adható munkáltatói hozzájárulás egy 400 ezres éves keretet tartalmazó kosárba (többek között az üdülési csekk, helyi utazási bérlettámogatás mellé) került. A változás a korábban havonta maximálisan adható 57 ezer forint (a minimálbér) összeget 33,3 ezerre szűkítette, miközben a frissen alkotott „negyedik pillér” a nyugdíjpénztári megtakarításokhoz hasonlóan egyedi kedvezményt kapott. A bizottság indoklása szerint ezen a helyzeten azért kell változtatni, mert megtorpanhat az egészségpénztárak növekedési üteme, a korlátozás hátrányosan érinti a fiatalabb korosztályt is, amely a nyugdíjjal szemben az egészség védelmének szentel nagyobb teret.
