BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágán vett céges energia

2005. november 29. kedd, 18:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lapunk információi szerint a kormány azt fontolgatja, hogy január 1-jétől a nagyfogyasztók körében ismét növeli a gáz árát. Erre a kabinetnek már csak néhány napja van, a gáztörvény szerint ugyanis a közüzemi fogyasztók számára legalább harminc nappal a tervezett áremelés előtt be kell jelenteni a növekedést, ugyanez a lakosság esetében nyolc nap. Ha ez elmarad, akkor szakértők úgy vélik: a következő áremelésre jövő nyáron, a választásokat követően kerül majd sor. A villamosenergia-törvény nem ír elő ilyen határidőt. Az árammal kapcsolatban kitört politikai háború biztosan nem marad hatás nélkül az árak alakulására, bár az erőművek „luxusprofitját” aligha a magánszemélyek fizetik meg. Nemzetközi elemzések alapján ugyanis a magyar háztartások terhei ezen a téren megfelelnek a környező országok középmezőnyének. Nem ilyen kedvező azonban a helyzet a hazai cégek esetében. Számukra összességében drágább az áram nálunk, mint Szlovéniában, Szlovákiában, Ausztriában, Lengyelországban, Csehországban vagy Horvátországban.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet