BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OECD kamatemeléseket jósol

2005. november 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erőteljesen bővül a magyar gazdaság, mérséklődik az infláció, a költségvetés helyzete viszont aggodalomra ad okot, s kiigazítás nélkül kamatemelések sorozata indulhat be – vélekedik az OECD legfrissebb jelentésében. Olyan pénzügyi stratégiára van szükség, amely reális célok megvalósítását támasztja alá erőteljesebb kiadási szigorral, ezzel lehet visszaszerezni a megbízhatóságot, és el lehet kerülni a kamatprémiumok emelkedését. A szervezet szakértői szerint a fiskális folyamatok fenntarthatóságának prioritást kell élveznie, a jelentés idén 6,1, jövőre pedig 5,9 százalékos GDP-arányos államháztartási hiányra számít. A folyó hiány idén a GDP 8,4 százaléka, jövőre pedig annak 8,7 százaléka lehet.
A jövőre tervezett csökkenés helyett a GDP arányában meghatározott hiány 1 százalékos bővülésére lehet számítani az olyan egyedi tételek miatt, mint az autópálya-beruházások elszámolása. A szervezet idén 4,25, jövőre pedig 4,5 százalékos növekedést prognosztizál, amit elsősorban a belföldi felhasználás húz az infláció csökkenése mellett.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet