BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar segélyhitelt kap Montenegró

2005. november 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kóka János gazdasági és Igor Luksicæ montenegrói pénzügyminiszter tegnap aláírta a két ország közötti pénzügyi együttműködési keretprogram kialakításáról szóló kormányközi megállapodást. Ennek értelmében – maximum 13 éves futamidőre szóló, 15 millió euró összegű kötött segélyhitel felhasználásával – Podgoricában magyar vállalkozók óvodát, általános iskolát, egészségügyi szakiskolát, gimnáziumot és vizsgaközpontot építenek. A montenegrói oktatási tárca a magyar cégeknek szóló versenytárgyaláson választja ki a beruházásokat megvalósító cégeket. A várakozások szerint Montenegró egy éven belül különválik Szerbiától, s az EU is ilyen értelmű, úgynevezett kétvágányos társulási megállapodást kötött az államszövetséggel: külön vámterületként kezeli Montenegrót és Szerbiát. A KSH egyelőre – mivel csak valószínű a kettéválás – együtt kezeli a külkereskedelmi forgalom kétoldalú adatait, azaz nincs külön Montenegróra vonatkozó nyilvántartás. Ennek alapján a magyar export 41,9, az import pedig 42,4 százalékkal nőtt az első nyolc hónapban, így 383, illetve 86,9 millió dollárt tett ki.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet