NAPI Gazdaság
Elképzelhető, hogy a költségvetésnek a karácsonyi vásárlási láz meghozza a várt kiugróan jó áfabevételeket. Egyelőre a kereskedők és az áruhitelezők is igen optimistán várják a már némiképp megindult vásárlói roham fokozódását. Az Országos Kereskedelmi Szövetség felmérése szerint sokan bíznak abban, hogy különösen jó forgalmat sikerül elérniük az idén. A láncok közül szinte mindegyik beveti majd az előrehozott áfacsökkentés reklámfogását. A korábbi években csak panaszkodó áruhitelezők is felfutással kalkulálnak, jórészt a nullaszázalékos hiteldíjjal ajánlott kölcsönökben bízva. Persze a bankok optimizmusa mögött (is) a kereskedők agresszív forgalomnövelő stratégiája rejlik. Információnk szerint ugyanis jórészt a kereskedők finanszírozzák ezeket az akciókat, a banki költségek átvállalása (lényegében profitjuk egy részének átengedése) révén. Még így is kérdés azonban, hogy nem győz-e a racionalitás – a nagyobb értékű vásárlások áfacsökkentés miatti elhalasztása.
