BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megjött a józan eszük

2005. október 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány tegnap cserbenhagyta miniszterelnökét, no meg politikai hátországát, és ezt nagyon jól cselekedte. A kormányszóvivő hétfői bejelentése szerint ugyanis lezártnak tekinthető az euró bevezetéséről (igazából a politikai üzenetek szintjén megrekedt) vita. Batiz András szerint „minden eddiginél egyértelműbbé vált: nincs az egyensúlyban működő államháztartásnak alternatívája, az egyensúly, az igazságosság és a fejlődés kéz a kézben járnak”. Ennek megfelelően olyan makropályát készít elő a kabinet, amely 2008-ra megteremti az euró bevezetésének feltételeit. Pontosan úgy, ahogy ezt a hatályban lévő konvergenciaprogram is tartalmazza.
Előrehaladott amnéziában szenvedőknek sem kell nagyon megerőltetniük az agyukat, hogy eszükbe ötöljön: az utóbbi hetekben szinte kizárólag Gyurcsány Ferenc és az MSZP vezetése próbálta elhitetni a közvéleménnyel, hogy vannak fontosabb szempontok is a közös európai valuta használatához szükséges egyensúlyi korrekciónál. A sztrádaépítéseket például előszeretettel citálták, mint aminek a rovására lehetne csak az évtized végén eurónk. Az, hogy a kormány végül a józan eszére hallgatott, mindenképpen érdem. Ám az már nem, hogy úgy tesznek, mintha nem saját „főnökük” kardoskodott volna leginkább a halasztás mellett. No, soha nem direktben, hanem lebegtetve, de Gyurcsány Ferenc azért kétséget nem hagyott afelől, hogy ha rajta múlik, még a következő kormányzati ciklus végén sem lesz euró. Ami nem önmagáért való jó. A kutyát sem érdekli, hogy milyen néven illetik azt a bankjegyet, amivel fizetünk a kasszánál. Hanem mert jóval nagyobb biztonságot ad arra, hogy valóban azt az értéket képviseli a bankó, ami rá van nyomtatva.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet