BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

PM: megint hisznek az éves tervnek

2005. október 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ellentmondásba került egymással a Pénzügyminisztérium (PM) és annak vezetője, Veres János: utóbbi pár napja jelentette ki, hogy nem tartható az idei, 1022 milliárd forintos pénzforgalmi államháztartási hiánycél, az meghaladja a 1080 milliárd forintot, de a tegnap kiadott PM-közleményben már ismét azt hangsúlyozzák, hogy tartható az eredeti deficitcél. Időközben befutottak az államháztartás szeptemberi gazdálkodásáról szóló adatok, amelyek alapján a vártnál bő 30 milliárd forinttal lett alacsonyabb a múlt havi hiány. A tárca közleménye végig arra helyezi a hangsúlyt, hogy az elmúlt hónapokban rendre jobb lett a becsültnél az alrendszerek mérlege, mintha ettől a piac megnyugvását remélné. Január óta a deficit 1059,5 milliárd forintra duzzadt, ami az éves terv 103,6 százaléka. A következő három hónapban mintegy 40 milliárdos szufficitet kell termelnie a büdzsének. Várhatóan november végére újfent jócskán túllépheti az éves előirányzatot a hiány, amit a PM várakozása szerint egy erősen pozitív mérlegű december korrigál majd. Ez a terv egy éve nem sikerült, akkor a szeptember végihez képest végül alig egymilliárddal romlott is az egyenleg az év végére, ami a tb-alapoknak volt betudható.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet