Kína megszüntette a magyar gabona csaknem három évtizeddel ezelőtt bevezetett behozatali tilalmát, így elvben nincs akadálya annak, hogy a hazai feleslegből komolyabb mennyiség kerüljön az ázsiai országba – jelentette be Gyurcsány Ferenc kormányfő Pekingben, látogatása végén. Már a jövő héten megkezdődnek a tárgyalások a tervezett gabonaexportról – írta a hirado.hu. Kína az elmúlt évtizedekben a gabona állítólagos üszökbetegségére hivatkozva tartotta életben a korlátozást, noha Budapest jelezte, hogy nincs ilyen fertőzés az országban.
