BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mehet a magyar gabona Kínába

2005. szeptember 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kína megszüntette a magyar gabona csaknem három évtizeddel ezelőtt bevezetett behozatali tilalmát, így elvben nincs akadálya annak, hogy a hazai feleslegből komolyabb mennyiség kerüljön az ázsiai országba – jelentette be Gyurcsány Ferenc kormányfő Pekingben, látogatása végén. Már a jövő héten megkezdődnek a tárgyalások a tervezett gabonaexportról – írta a hirado.hu. Kína az elmúlt évtizedekben a gabona állítólagos üszökbetegségére hivatkozva tartotta életben a korlátozást, noha Budapest jelezte, hogy nincs ilyen fertőzés az országban.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet