BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szanyi: a prosperáló gazdaság jele a benzin magas ára

2005. július 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A környező uniós országokhoz képest nem mondhatóak magasnak a magyarországi üzemanyagárak és a jövedéki adó általi árcsökkentés sem kivitelezhető, mivel utóbbi már így is az EU által megengedett minimumon van – idézte a Reuters Szanyi Tibort, a gazdasági tárca politikai államtitkárát. Szanyi szerint a magas benzinár a bővülő gazdaság velejárója; utalt Ausztriára, ahol szerinte átlagosan 10-15 forinttal magasabb az üzemanyag ára a kutaknál, valamint Nagy-Britanniára és Írországra, ahol egész Európában a legtöbbet kell fizetni az erőforrásért. Az, hogy Romániában és Ukrajnában jóval alacsonyabb az üzemanyag ár, egyben az ottani gazdaság állapotát is jelzi – vélekedett az államtitkár.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet