A környező uniós országokhoz képest nem mondhatóak magasnak a magyarországi üzemanyagárak és a jövedéki adó általi árcsökkentés sem kivitelezhető, mivel utóbbi már így is az EU által megengedett minimumon van – idézte a Reuters Szanyi Tibort, a gazdasági tárca politikai államtitkárát. Szanyi szerint a magas benzinár a bővülő gazdaság velejárója; utalt Ausztriára, ahol szerinte átlagosan 10-15 forinttal magasabb az üzemanyag ára a kutaknál, valamint Nagy-Britanniára és Írországra, ahol egész Európában a legtöbbet kell fizetni az erőforrásért. Az, hogy Romániában és Ukrajnában jóval alacsonyabb az üzemanyag ár, egyben az ottani gazdaság állapotát is jelzi – vélekedett az államtitkár.
