BUX 139023.10 -0,34 %
OTP 44900 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hírháló

2005. július 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Össztűz a Magyar Telekomra
Az Alternatív Távközlési Szolgáltatók Egyesületébe (MTSZE) tömörült összesen 14 távközlési szolgáltató sérelmezi, hogy az elektronikus kormányzati gerinchálózatra (EKG) való csatlakozással kapcsolatban a kormány az érintett költségvetési szervek részvételével továbbra is csak a Magyar Telekommal (MT) tart egyeztetéseket – adta hírül a hvg.hu. Az MTSZE rámutatott: bár a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) a témában mára egyeztető megbeszélést hívott össze, őket kifejezett kérésük ellenére sem voltak hajlandók meghívni. A szervezet állítása szerint az MT az egyeztetéseken szándékosan úgy állítja be magát, mintha a fent említett rendszerhez kapcsolódó szolgáltatásokat is csak tőle lehetne megvásárolni. Szakértők a szóban forgó üzlet értékét mintegy 17 milliárd forintra becsülik. Lapzártánkig a Miniszterelnöki Hivatal nem reagált a kormányzati távközlési piac monopolizálása miatt aggódó távközlési cégek július 6-i hozzá intézett nyílt levelére.

Csaknem negyedével nőtt az irodapiac
Az év második negyedében 66,1 ezer négyzetméter irodaterületet adtak bérbe a fővárosban, ami rekordnak számít – derült ki a Budapesti Ingatlan-tanácsadók Egyeztető Fóruma negyedéves jelentéséből, amely szerint az év első felében 23 százalékkal több üzlet köttetett, mint a bázisidőszakban. Az E.On a Roosevelt Házban bérelt 11 ezer négyzetmétert, a SAP előbérleti szerződést kötött a Graphisoft Parkban, a Budapest Bank pedig meghosszabbította a Váci úti irodaház 13,6 ezer négyzetméterére vonatkozó szerződését – sorolta a legnagyobb üzleteket a tanulmány, amely szerint sikeres három hónapot zárt a Dorottya Udvar, a Bank Center és az Infopark is. A legnépszerűbbek az úgynevezett nem központi elhelyezkedésű területek, ezek adták az összkiadás 53 százalékát, majd a belvárosi irodaházak következnek 25 százalékkal. A kihasználatlansági mutató minimális mértékben, 14,25 százalékra emelkedett, ám egyes alpiacokon, ahol nem volt új átadás, alacsonyabb rátát jegyeztek fel. A központi területeken három irodaépületet nyitottak meg az elmúlt negyedévben: a Xenter 13, illetve a Mozsár Trade Centert, valamint a Víziváros Irodaházat.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet