Gyorsítaná a használaton kívüli (inkurrens) katonai készletek értékesítését a Honvédelmi Minisztérium (HM) – tudtuk meg Gömbös János miniszteri biztostól. Ettől nyilvánvalóan nem függetlenül már el is indult egy árleszállítási akció a marcali katonai kiskereskedelmi boltban. A honvédelmi tárca egyébként az eddigi eggyel szemben a jövőben több csatornán keresztül tervezi az értékesítést. Gömbös szerint az ennek lebonyolítására szóló pályázatot még ebben a hónapban kiírják.
A HM a költségvetési törvényben kapott felhatalmazást arra, hogy a kezelésében lévő inkurrenciát maga értékesítse, hasznosítsa – hasonlóan a katonai ingatlanokhoz, amelyeket tavaly óta szintén a minisztérium adhat el az ÁPV Rt. helyett. Eddig a katonai eszközök, készletek azon részét, amely már átkerült az ÁPV-hez, egy korábbi pályázat alapján a hadügyi tárca cége, a HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Rt.-t (EI) értékesítette. Az értékesítési tervek most készülnek, elsősorban egy-egy objektum kiürítésére koncentrálnak majd, s nagyobb figyelmet fordítanak a veszélyes anyagok megsemmisítésére. Így lassan felszámolható a jelenleg kilenc (ebből 4 ideiglenes) inkurrenciaraktárból álló hálózat, amelynek fenntartása évente milliárdos költséggel jár. Ezek védelmét szintén a HM EI látja el. A raktárakban több tízezer haditechnikai eszközt és sok százezer tonna úgynevezett szakanyagot őriznek, köztük mintegy néhány tízezer tonna lőszert és robbanóanyagot, amelynek egy részét a közelmúltban semmisítették meg. Az eszközök értékesítéséből származó bevételt részben az ilyen munkálatok finanszírozására fordítják.
