A három jelzálogbank éves hitelállománya egy év alatt – lapunk számításai szerint – jóval infláció feletti, 30 százalékos bővülést produkálva, mintegy 300 milliárd forinttal nőtt. Ebben azonban a tavalyi év áthúzódó hatása is nagy szerepet játszott. Idén az első félév adta a teljes éves hitelállomány-változás kétharmadát, míg a második félévben megmutatkozott, hogy a magasabb forinthitel-kamatok mennyire visszafogják a növekedés dinamikáját.
Az egyes hitelintézeteket tekintve az OTP Jelzálogbanknál a 2003 végi 604 milliárdról hízott a hitelállomány 770 milliárdra, vagyis a növekedés 27,5 százalék volt az idén. A HVB Jelzálogbank a jelzálogbanki átlagnál dinamikusabban növelte hitelállományát, a bővülés 41 százalék felett alakult, a saját és a refinanszírozott hitelállományt év végére mintegy 68,3 milliárdra várják. Az FHB piaci megfigyelők szerint a tavaly év végi mintegy 300 milliárdról idén 400 milliárdra bővíti jelzáloghitel-állományát, a növekedés itt előrejelzésünk szerint meghaladja a bank által tervezett 30 százalékot.
