BUX 139011.11 1,01 %
OTP 44630 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feldarabolnák az Iraknak felajánlott harckocsikat

2004. december 13. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Fizetés ellenében kaphatnak az irakiak lőszert ahhoz a 77 T–72-es harckocsihoz, amelyet Magyarország most ajánlott fel Irak számára. Ilyen típusból összesen 238 állt hadrendben a honvédségnél, közülük 148-at kivontak a hadrendből (ebből kerül ki a 77 felajánlott tank), míg 90-et egészen 2015-ig használ a tatai harckocsizó zászlóalj.
A felajánlott harckocsik kis ráfordítással üzemképessé tehetők – tájékoztatott Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium kommunikációs főigazgatója. A felajánlás elfogadásáról a NATO koordinációs részlege dönt majd, annak alapján, hogy az eszközök jók és használhatók-e. Bocskai szerint ezekre a tankokra idehaza a feldarabolás vár, aminek költsége, akárcsak a tárolásé, a HM büdzséjét terheli (a korábban leselejtezett 650 T–55-ös tankot egyenként 0,5–1 millió forint közötti összegért darabolták fel).
Bocskai lapunknak elmondta, hogy mind a T–55-ösök, mind a T–72-esek esetében készült piackutatás, eszerint a T–72-eseket az ÁPV Rt. már át sem vette értékesítésre. A piac ugyanis telített, a környező, volt szocialista országok is hasonló fegyvereket kínálnak a világpiacon, de a piac a hatalmas ukrán és az orosz kínálat dugult be.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet