Az Európai Parlament (EP) ipari, kutatási és energetikai bizottsága nyitva hagyja annak eldöntését, hogy alkalmas-e Kovács László az Európai Bizottság (EB) energiapolitikáért felelős biztosi posztjára. A bizottság jelentése tükrözi a politikai frakciók megosztottságát: elfogadja a magyar jelölt energiapolitikai prioritásait, de műszaki, szakmai ismereteinek hiányát igen súlyosnak tartja. A képviselők megelégedéssel nyugtázzák, hogy Kovács előtérbe helyezi az energiapiac további liberalizálását, valamint azt, hogy külpolitikai tapasztalatait hasznosíthatja majd az EU energiaimport-függőségének csökkentésében. Ezután azonban így folytatódik a jelentés: „általában megállapítható, hogy a bizottság számos tagját nem győzte meg rátermettségéről”. Ugyan a szocialista frakció is osztja a nézetet, hogy felkészületlen volt, de úgy ítéli meg, hogy alkalmas lesz feladata ellátására, ha munkaidejének kellő részét szenteli ezeknek a kérdéseknek. A bizottság néppárti elnöke, Giles Bryant Chichester nyitva hagyja annak eldöntését, hogy alkalmasnak ítéljék-e a magyar jelöltet – pontosabban ezt a frakcióelnökökre bízza, akik ma egyeztetnek mind a 24 jelölt meghallgatásának eredményéről.
Kedden Kovács bemutatta hétfős kabinetjét az energetikai főigazgatóságon, s ismertette a közeljövőben tárcájára váró feladatokat, prioritásokat. Kovács számára az első kihívás, hogy válaszolnia kell azokra a szlovák elképzelésekre, amelyek szerint a Jaslovske Bohunice-i atomerőmű egyik reaktorának leállítását Pozsony a csatlakozási szerződésben vállalthoz képest két évvel elhalasztaná.
