Programom fő irányelvei az uniós források maradéktalan és hatékony felhasználása, a nagy hozzáadott értéket előállító és munkahelyteremtő külföldi működőtőke Magyarországra csábítása, valamint a magyar cégek külpiaci megjelenésének fejlesztése – mondta Kóka Jánost, a GKM miniszteri posztjának várományosa a gazdasági bizottság előtt. A legsürgősebb teendők közé sorolta a lisszaboni elveken alapuló iparpolitikát, a civil szervekkel és a piaci szereplőkkel való együttműködés fejlesztését, az MFB Rt. termékfejlesztő programjának felgyorsítását, valamint az ITDH megerősítését. Az állami ösztönzők során fontos fiskális eszköznek tartja a társasági adóalapból levonható 50 százaléknyi helyi adót, az eva felső határának kitolását, az adókedvezmények szélesítését, a kutatás-fejlesztési költségek elszámoltathatóságát és a gyorsított amortizáció lehetőségét. A brüsszeli kasszán kívüli forrásokhoz segíthetnek a különféle hazai finanszírozási programok, így az MFB kkv-nek nyújtott hitelprogramjai, és a ppp konstrukcióban végzett beruházások. A ciklus végére összesen ezer kilométer autópálya lesz Magyarországon – ígérte Kóka.
A szervezeti változások között szerepel, hogy a gazdaságdiplomácia egységes irányítását ezentúl ismét a GKM intézi és odakerül a funkcionálisan egyablakos befektetésösztönzés is. A paksi atomerőmű privatizálását nem támogatja Kóka. A MÁV leépítését úgy kommentálta, hogy az hároméves periódusban, részben kiszervezések, részben pedig nyugdíjaztatások formában zajlik majd.
