A 2006-os labdarúgó Világbajnokság előzetes felmérések szerint kereken 3 milliárd euró idegenforgalmi bevételhez juttatja a sporteseményt rendező Németországot – jelentette be Otto Schily belügyminiszter az idegenforgalmi tanács adataira hivatkozva. A Bloomberg által idézett beszédében hozzátette, hogy Németország 1974 óta első ízben rendezheti meg a tornát, amelyen 32 válogatott 64 mérkőzést játszik majd tizenkét városban, köztük Münchenben, Hamburgban és Berlinben. Beharangozta továbbá, hogy az állam új stadionokat, vasútállomásokat építtet, köz- és vasutakat korszerűsít a létesítmények jobb megközelíthetősége érdekében. Megemlítette végül, hogy a megnyitó ünnepség 20 millió eurós költségének fedezetére speciális aranyérme forgalomba hozatalát tervezik.
