A Nemzeti Fejlesztési Tervben (NFT) meghirdetett pályázatokkal áll összhangban, miközben annak hiányosságait is korrigálja a közép-magyarországi régió 2004-2006-ra szóló operatív programja, amelyet a közép-magyarországi regionális fejlesztési tanács megbízásából a Pro Régió Ügynökség készített – jelentette be Szabó Imre, a tanács elnöke és Lukovich Tamás, az ügynökség ügyvezető igazgatója.
Az operatív program a vállalkozások, az emberi erőforrások, az infrastruktúra fejlesztését és a környezeti állapot javítását, a területi kiegyenlítést, valamint e-régió kialakítását jelöli meg fejlesztési prioritásként. Az idén 2,02 milliárd forinttal gazdálkodik a program, Szabó szerint jövőre 10–20 milliárd forintra volna szükség a célok megvalósításához. A 2005-2006-os keret a költségvetési tárgyalásoktól függ.
A közép-magyarországi régió egyedi problémákkal is küzd: a lakosság fogyása helyett az iskoláskorúak létszámának bővülése miatt az oktatási kapacitás bővítésére van szükség, azonban erre az NFT keretei között az idén nincs mód.
