BUX 138166.22 -0,95 %
OTP 44350 -1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túl sok a pályázati ablak a szociális alapban

2004. június 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyelőre túl sok és nem kellően átgondolt pályázati ablak áll az uniós strukturális alapok szociális alapjából a pályázók rendelkezésére – mondta tegnap Setényi János, az Expanzió Kft. igazgatója. Az ablakokat évekig nyitva kellene tartani, s a nyert tapasztalatokat közkincsé kell tenni. Ugyanakkor az uniós csatlakozással az elmúlt évtizedekben pénzhiányos oktatási és szociális szféra ezzel soha nem tapasztalt lehetőséget kapott, s a rendelkezésre álló forrás elegendő a fejlesztésre. A támogatás most már csak a pályázatok minőségén múlik. A tapasztalatok szerint a magyar pályázatok nem jobbak az unióban megszokottnál – tette hozzá Setényi.
A magyar oktatási rendszer és a munkaerőpiac között igen gyenge a kapcsolat, a gyakorlati képzés során nagyobb figyelmet kell fordítani a készségek fejlesztésére. További probléma, hogy Magyarországon az idősebb korosztály nem vesz részt semmilyen képzésben, az élethosszig tartó tanulás nem elterjedt, valamint sokan kiszorulnak a munkaerőpiacról. Kívánatos lenne, ha a munkanélküliekkel problémájuk megoldásáig egy ügyintéző foglalkozna. Az állástalanoknak először a lelki problémáit kellene megoldani, ezt követhetné az elhelyezkedésük – mondta az igazgató.

Andacs Botond
Andacs Botond

Ez is érdekelhet