BUX 137909.77 -1,14 %
OTP 44390 -1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Depresszióhoz vezet a több műszak

2004. június 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagyobb valószínűséggel lesznek depressziósak a több műszakban dolgozók – írja egy sváci kutatásra hivatkozva a Menedzserfórum. A kutatás szerint a több műszakos munka mind fizikailag, mind pedig szellemileg megterhelő, az így dolgozóknál gyakrabban fordul elő, hogy memória- vagy alvászavartól szenvednek. A legkimerítőbb természetesen az éjszakai műszak, azon belül is az ügyelet. A rendőrök, az egészségügyi dolgozók, a tűzoltók, vagyis a legfontosabb feladatokat ellátók vannak tehát a legtöbb veszélynek kitéve. Közülük sokan 16-18 órát is dolgoznak egy nap, és minden tizedik ügyeleti rendben dolgozó 24 órát is eltölt a munkahelyén.

Andacs Botond
Andacs Botond

Ez is érdekelhet