BUX 139693.91 0,05 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyen szerezhetnek ingatlant az önkormányzatok

2004. május 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ingatlanfelújítás és -hasznosítás céljából közösen pályázhatnak uniós forrásokra a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) és az önkormányzatok. Az idén eddig mintegy 4,5 milliárd forintot nyertek el összesen 7 pályázaton, amihez 300 millió forint saját erőt kell biztosítani. Jelenleg mintegy ötven önkormányzat szerezhet ingyenesen ingatlant akkor, ha az ingatlan minden kritériumnak megfelel. Az önkormányzatok pedig akkor nyújthatják be igényüket az ingatlanra, ha igazolják, hogy konkrét elképzelésük van a hasznosításról.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet