A magyar állam 500 millió fontos kötvénykibocsátásra készül, amit a Pénzügyminisztérium is megerősített - írta a privatbankar.hu. A piaci hírek szerint az Államadósság Kezelő Központ ajánlatokat kért egy ilyen összegű kötvényértékesítés megszervezésére. Az idei tervek szerint Magyarország összesen 3 milliárd euró értékben bocsát ki kötvényeket; az év elején már lezajlott egy 1 milliárd euró értékű kötvénykibocsátás.
