BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány elfogadta az új kkv-törvényt

2004. március 3. szerda, 20:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2003. végi mutatók már arra utalnak, hogy a gazdaság ismét dinamikus növekedési pályára állt – jelentette ki kormány ülése után Csillag István, a gazdasági tárca vezetője. A kabinet szeretné fenntartani ezt a dinamikát, ennek része például az idei takarékossági csomag is. A vállalkozói környezet javítása, valamint a magyar gazdaság versenyképesebbé tétele érdekében a kormány jóváhagyta az új kis- és középvállalkozói (kkv) törvény tervezetét. Ennek legfontosabb pontja, hogy a kkv-kre vonatkozóan új forgalomra és mérlegfőösszegre vonatkozó kategóriahatárokat hoznak létre, amelyek május elsejétől érvényesek. Ez azonban csak átmeneti lesz, jövő januártól más határok lesznek érvényben, mivel ekkortól az EU is módosítja azokat. Ennek megfelelően idén májustól 2005. januárig kkv-nak minősül az a vállalkozás, amely 250 főnél kevesebbet foglalkoztat és éves nettó árbevétele legfeljebb 40 millió eurónak megfelelő forint vagy mérlegfőösszege nem haladja meg a 27 millió eurót. Jövő januártól a az előbbi szint 50 millió euróra, utóbbi pedig 43 millió euróra módosul. Az idén a kisvállalkozás – 50 foglalkoztatottig – éves nettó árbevétele 7 vagy mérlegfőösszege legfeljebb 5 millió euró lehet, jövőre pedig egyaránt 10-10 millió euró a határ. A magasabb szintek miatt több vállalkozás lesz, amely a kkv-körbe tartozik, így várhatóan többen pályázhatnak EU-s forrásokra.
Az argár-érdekképviseletekkel kötött megállapodások végrehajtása már megkezdődött – mondta Németh Imre miniszter. Az ehhez szükséges törvénymódosítások már úton vannak, így például a mezőgazdasági támogatások után visszaigényelhető lesz az áfa.
Magyarország az uniós munkavállalással kapcsolatban a viszonosság elvével él majd, azaz minden jelenlegi tagállammal szemben azokat a korlátokat alkalmazza, amelyeket az adott ország Magyarországra vonatkozóan érvényesít – mondta Gál J. Zoltán kormányszóvivő. A kormány szerdán arról is döntött, hogy május és szeptember között a munkaadók visszamenőleg is bejelenthetik az eddig feketén alkalmazott dolgozóikat. Amennyiben a hátralékokat is rendezik, akkor a szankciók alól is mentesülnek.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet