Draskovics Tibor szerint a vártnál jobban alakult a tavalyi fizetési mérleg. A leendő pénzügyminiszter tájékoztatta az EU brüsszeli bizottságát pénzügy-politikai prioritásairól. A kormány arra törekszik, hogy az ország mielőbb csatlakozzon az ERM II árfolyam-mechanizmushoz, ami nem jelent különösebb kihívást, tekintve hogy az lényegében azonos a magyar árfolyamrendszer működésével - mondta Draskovics a monetáris politikáért felelős Pedro Solbesnek. Függetlenül az ERM II-csatlakozás konkrét időpontjától, a kormány már megkezdte a technikai jellegű tárgyalásokat Brüsszellel.
A magyar kormány a jelenlegi gazdasági fejlemények elemzése és a politikai pártok képviselőivel történő egyeztetés után március végén vagy április elején dönt arról, hogy az euróra való áttérés optimális időpontja-e az eddig céldátumnak tekintett 2008. Az ellenzéki pártok bevonását azzal magyarázta Draskovics, hogy az euró bevezetése össznemzeti érdek.
Véleménye szerint a tavalyi utolsó negyedév exportteljesítménye magasabb volt a vártnál, ennek köszönhetően a 2003-as folyó hiány az előrejelzett több mint hat helyett csupán 5,5 százalék lett. Draskovics kifejezte kételyét afelől, hogy az ország képes lesz teljesen igénybe venni az EU-csatlakozás első éveiben a strukturális és kohéziós alapokból rendelkezésre álló pénzeket. Úgy véli, hogy a társfinanszírozás nem jelent gondot, sokkal inkább a magyar gazdaság felszívóképessége.
