Nem lesz akadálya, hogy szeptemberre elkészüljön az M3-as autópálya újabb, Polgártól Görbeházáig tartó csaknem 13 kilométeres szakasza – mondta Kovács Ferenc, a szaktárca államtitkár-helyettese. Az Egút–Debmut alkotta konzorcium tavaly áprilisában kezdte meg a 22,5 milliárd forint értékű beruházást. Az új szakasz átadását követően megkezdődik a Nyíregyházig tartó 32 kilométer hosszú szakaszának kivitelezése és a szabolcsi megyeszékhelyet elkerülő út építése. A kivitelezésekkel várhatóan 2006-ra végeznek. Az M3-as magyar–ukrán határig tartó szakasza, valamint az ehhez az autópályához kapcsolódó, a magyar–román határig vezető út vélhetően a következő kormányzati ciklusban épül meg.
Szabolcs-Szatmár-Beregben egyébként jelentős útfejlesztések indulnak még ebben az évben. Így 4 milliárd forintból megépül a 4-es út Berkeszt és Székelyt elkerülő 10 kilométer hosszúságú szakasza, négysávossá szélesítik a 4-as út Nyíregyházáról Nyírpazony felé kivezető szakaszát és megkezdődik a 36-os, illetve 38-as utak Nyíregyháza melletti összeköttetésének tervezése is.
