BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptemberre elkészül az M3-as újabb szakasza

2004. január 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem lesz akadálya, hogy szeptemberre elkészüljön az M3-as autópálya újabb, Polgártól Görbeházáig tartó csaknem 13 kilométeres szakasza – mondta Kovács Ferenc, a szaktárca államtitkár-helyettese. Az Egút–Debmut alkotta konzorcium tavaly áprilisában kezdte meg a 22,5 milliárd forint értékű beruházást. Az új szakasz átadását követően megkezdődik a Nyíregyházig tartó 32 kilométer hosszú szakaszának kivitelezése és a szabolcsi megyeszékhelyet elkerülő út építése. A kivitelezésekkel várhatóan 2006-ra végeznek. Az M3-as magyar–ukrán határig tartó szakasza, valamint az ehhez az autópályához kapcsolódó, a magyar–román határig vezető út vélhetően a következő kormányzati ciklusban épül meg.
Szabolcs-Szatmár-Beregben egyébként jelentős útfejlesztések indulnak még ebben az évben. Így 4 milliárd forintból megépül a 4-es út Berkeszt és Székelyt elkerülő 10 kilométer hosszúságú szakasza, négysávossá szélesítik a 4-as út Nyíregyházáról Nyírpazony felé kivezető szakaszát és megkezdődik a 36-os, illetve 38-as utak Nyíregyháza melletti összeköttetésének tervezése is.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet