BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A MOK szerint a hálapénzt utólag adják

2004. január 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Orvosi Kamara szerint etikailag és jogilag is kifogásolható az az eljárás, amikor egy orvos egy vizsgálatért vagy beavatkozásért előre kér pénzt. Ez azonban nem hálapénz, hiszen azt a betegek utólag és önként adják – jelentette ki Éger István, a MOK elnöke szerdán. Éger ugyanakkor azon a véleményen van, hogy a szülések esetében a nők extra szolgáltatást kérnek az orvosoktól, például azt, hogy bármikor elérhetők legyenek. Ám ezt jelenleg senki sem finanszírozza, és az ügyeleti rendszerbe sem lehet beépíteni. Az orvos részéről így jogos az az igény, hogy ezen szolgáltatásokat valaki fizesse meg. Éger szerint jelenleg két megoldás van: vagy vállalja a kismama, hogy éppen annál szül aki az ügyeletes, vagy olyan orvost választ, aki magánpraxisán belül vezeti le a szülést.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet