BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Imázst erősít a MÁV

2003. december 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Államvasutak (MÁV) Rt. imázskampányának kidolgozására és lebonyolítására nyílt közbeszerzési eljárást hirdetett - derül ki a Közbeszerzési Értesítőből. A kampány célja az átalakult MÁV pozitív megítélésének megerősítése és az utazási kedv növelése - mondta lapunknak Stromajer Andrea kommunikációs igazgató. A jelentkező cégeknek ajánlatukhoz kampánytervet kell csatolniuk, amelynek tartalmaznia kell a kreatív megoldásokra, a médiára és a médiavásárlásra vonatkozó terveket. Az ajánlatok közül a MÁV az összességében legkedvezőbbet választja majd, ám az értékelésben a legnagyobb súllyal az ár szerepel.
Az országos kereskedelmi és regionális rádiókban 700 ezer fős hallgatottsági műsoridőben, a televíziós csatornákon főműsoridőben sugárzott, az országszerte megjelenő napi- és hetilapokban negyedoldalas reklámokat, valamint közterületi és járműhirdetéseket tervez a MÁV. A jelentkezési feltételek nem túl szigorúak, a cégek nettó éves árbevételének - az elmúlt három évben - el kell érnie a 100 millió forintot, valamint az elmúlt két évben évente legalább egy nettó 50 millió forintot meghaladó termék- vagy imázskampányt kellett lebonyolítaniuk. A referenciák között előnyt jelent az állami cégnek végzett munka.
Az ajánlatokat január 27-ig kell az ügynökségeknek benyújtaniuk. A nyertessel 2004. április 30-ig szóló szerződést kötnek. Információink szerint a kampányra a MÁV néhány tízmillió forintot szán. A vasúttársaság legutóbb júliusban, a kedvezményes vasúti jegyek népszerűsítésére bonyolított le kampányt, az erre szóló tendert a Lowe GGK nyerte meg. A MÁV eseti jelleggel, egy-egy termék vagy akció népszerűsítésére alkalmaz médiaügynökségeket, hosszabb távú keretszerződéseket nem köt.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet