Az M5-ös autópálya díjai átlagosan 5,5 százalékkal nőnek január elsejétől - mondta Garai Valéria, az üzemeltető Alföldi Koncessziós Autópálya (AKA) Rt. szóvivője. A társaság élni szeretne 2003. december 31-én lejáró opciós jogával, s továbbépítené a sztrádát Kiskunfélegyháza és Szeged között. A jövő év első negyedévében várhatóan az M5-ösön is bevezetik a matricás rendszert - véli Kovács Ferenc, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára.
