BUX 139662.24 0,03 %
OTP 45750 -0,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Baszkföldi kapcsolatait erősíti az ITD Hungary

A Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési (ITDH) Kht. szervezésében szerdán és csütörtökön multiszektorális üzletember-találkozót tartanak a baszkföldi Bilbaóban - mondta Bognár Szilvia, a szervezet munkatársa.

2003. december 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A baszk kormány 2003-ban Magyarországot jelölte meg célországként a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztésére. Ennek nyomán érezhetően nőtt a baszk tartományból az ITDH-hoz érkező - főként az autóalkatrész és agráripari termékek iránt érdeklődő - üzleti megkeresések száma. A kiutazó magyar delegációban csaknem tucatnyi cég vesz majd részt, amelyekhez csatlakoznak az ITDH képviselői is. A multiszektorális delegáció tagjai főként a jármű- és elektronikai ipar, valamint a szerszámgépgyártás képviselőiből kerülnek ki.

A találkozó kezdetén az ITDH részéről Magyarország bemutatója - a Magyar Járműalkatrészgyártók Szövetségének elnöke, Herbert Rup révén a magyar járműipart bemutató előadása - mellett a baszk kormány képviselője is felszólal, ezt követően cégenként 5-6 üzleti találkozóra kerül sor - mondta Bognár. A találkozó célja, hogy elősegítse a magyar üzleti élet és Spanyolország gazdaságilag legfejlettebb tartományának kooperációját. Az ITDH májusban rendezett hasonló üzletember-találkozót. A nagy sikerű találkozónak ekkor Barcelona adott otthont.

A baszk tartomány Spanyolország iparilag egyik legfejlettebb régiója, a spanyol nemzetgazdaságon belül itt a legmagasabb az egy főre eső GDP. Baszkföldön található Európa egyik legnagyobb szerszámgépgyártó ipari övezete (a tartomány adja a spanyol szerszámgépgyártás 85 százalékát), valamint e terület számít a spanyol elektronikai ipar kutatás-fejlesztési fellegvárának.

Andacs Botond
Andacs Botond

Ez is érdekelhet