Hagyományainak megfelelően Magyar Bor Akadémia idén is megválasztja az „Év Bortermelőjét”. Az első fordulóban legtöbb szavazatot kapott öt mester közül csütörtökön hirdetik ki a győztest. Az elismerés célja a kulturált borfogyasztás népszerűsítése, az, hogy felhívják a világ figyelmét a magyar borokra és elősegítsék a díjazottak nemzetközi elismerését. Az idei öt jelölt: Árvay János, Bárdos Benjámin, Frittman János, Takler Ferenc és Vincze Béla.
