BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hárommilliárdos síberuházás a Kékesen

2003. december 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új síközpont épül Kékestetőn, illetve Mátraházán, a 3 milliárd forintos beruházás keretében 2006-ig egy szabadidőközpont készül, amelyhez hóágyúkkal és négy sífelvonóval ellátott, öt kilométer hosszú sípályahálózat tartozik. A fejlesztés első ütemében a beruházó Mátra Centrum Kft. kiszélesítette és lesimította a Kékestetőről induló 1800 méter hosszú déli sípályát, felújította a jelenleg működő felvonót. Üzembe helyeztek egy új gyermekliftet, illetve a pálya teljes hosszában kiépítették a világítást. Kialakítottak ezek mellett egy információs központot és több melegedőt is. Az északi lejtőn lévő pályát a következő esztendőben újítják fel, illetve kiszélesítik a nyomvonalát, itt két rövidebb sí- és egy hódeszkás pálya épül. Várhatóan 2006-ra készül el a négy sífelvonó és a hatezer négyzetméter hasznos alapterületű hegyállomás épülete, amelyben szállodát, illetve egészségügyi szolgáltató részlegeket építenek.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet