BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EU-ban nagyobb a munkanélküliség

2003. október 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Medgyessy-kormány 16 hónapja alatt 125 ezer fővel nőtt a foglalkoztatottak száma, s szeptemberben elérte a 3,9 milliót - jelentette be Burány Sándor munkaügyi miniszter. Ez a foglalkoztatási szám tízéves rekordnak számít.
A KSH szeptemberi adatai szerint a regisztrált munkanélküliek száma 4400 fővel zsugorodott a kormányváltás óta, miközben 228 ezer új munkahely jött létre. A kormány 2006-ra még 300-400 ezer új álláshely létrehozását tartja lehetségesnek. Így a következő három évben - a várható létszámleépítéseket figyelembe véve - mintegy 200 ezer fővel növekedhet a foglalkoztatottak száma.
Az EU 2010-re 70 százalékos foglalkoztatási arányt szeretne elérni a kontinensen. Magyarország azonban ez az arány még csupán 51,5 százalék, az uniós 64 százalékos átlaggal szemben. Szerény vigasz, hogy a magyarországi munkanélküliségi ráta kedvezőbb, csupán 5,4 százalék, míg az uniós 8 százalékra rúg. Burány szerint jövőre csaknem 62 milliárd forint jut a foglalkoztatáspolitikára. Ebből az összegből csak 13 milliárdot kell az államnak vállalnia, a többi uniós forrásokból származik.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet