Jövőre a gazdasági tárca összes kiadásának - 489 milliárd forint - mintegy 80 százalékát a versenyképesség javítására fordítja - jelentette be Csillag István gazdasági miniszter. A makro-infrastruktúra fejlesztésére 352 milliárdot, a vállalkozási célelőirányzatokra 44,7 milliárdot, az operatív programokra pedig 2,7 milliárdot szánnak.
Még az ősszel benyújtja a tárca a közhasznú építkezésekről szóló törvényjavaslatot, így a jövőben bizonyos fejlesztések, építkezések közérdekűségük okán elsőbbséget élveznének - mondta Csillag. Emellett amennyiben kisajátítás a vita tárgya, a törvény különválasztaná a birtokba adás és az áralku aktusát, így az állam megszerezhetné a beruházási területet, még mielőtt megállapodás született volna az árról.
