BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs költségvetési akadálya az autópálya-építésnek

2003. október 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Már nincs akadálya annak, hogy 2004. szeptember 15-én átadják a forgalomnak az M3-as autópálya újabb szakaszát Polgár és Görbeháza között. A területen jelenleg az úttest alapozásánál tartanak, egy szakaszon már a legalsó aszfaltréteget is leterítették. Kísérleti jelleggel a tiszaújvárosi erőműből származó pernyét is felhasználták töltésépítésre. A vizsgálatok még tartanak; eddig kedvező tapasztalatokat szereztek a környezetet terhelő anyag hasznosításáról.
A kivitelezést pályázat útját elnyert Egri Útépítő Rt. szerint még ebben az évben leterítik az alsó aszfaltréteg 70 százalékát. A 18 milliárd forintra rúgó teljes kivitelezési összegből az idén összesen 12 milliárdot használnak fel.
Csillag István közlekedési miniszter a hét végén – a minisztérium egykori vezetői, Lotz Károly és Siklós Csaba társaságában – a helyszínen tekintette meg az építkezést. Már megkezdődtek az M3-as Nyíregyháza és az M35-ös Debrecen felé vezető szakaszának egyes engedélyeztetési folyamatai – mondta Csillag. A kivitelezést várhatóan 2004 első negyedében pályáztatják, így tartható lesz a szabolcsi és a hajdúsági megyeszékhelyig tartó autópályaszakaszok építésének 2006 végére tervezett befejezése.
Csilag megerősítette, nem lesz költségvetési akadálya annak, hogy az eredeti terveknek megfelelően 2006 végéig 420 kilométer autópályát adjanak át, miközben 400 kilométernyi szakasz kivitelezési munkáit és 800 kilométer építésének előkészítését megkezdhetik.
A GKM a jövőben az autópálya- és útépítéskor megpróbálkozik a közpénzek mellett a magánpénzek bevonásával is. Várhatóan a jövő hónapban átadják az M3-asból Emődnél leágazó, egyelőre Miskolcig tartó, 24 kilométer hosszúságú, 45 milliárd forintba kerülő M30-as egy 8 kilométer hosszúságú szakaszát, amely a 35-ös útig tart. Eredetileg idén novemberben már Miskolcig haladhatott volna a forgalom az M30-ason, ám kisajátítási problémák miatt a teljes út átadási határideje pontosan egy évet késik.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet