Megszületett az elvi döntés arról, hogy jogilag is garantálja a koalíciós kormányzóság a külföldi tőke beáramlását Irakba – mondta a Bagdadban lezajlott közgazdász-konferenciáról hazatérve Bod Péter Ákos. Az MNB volt elnöke szerint rövid időn belül sor kerülhet a vámok csökkentésére, illetve a mesterségesen alacsonyan tartott benzin- és élelmiszerárak liberalizációjára – írja az MTI. Az Iraknak gazdasági segítséget nyújtó donorországok képviselői október 20-án ülnek össze, hogy döntsenek szerepvállalásuk részleteiről. Ezt megelőzően azonban meg kell határozni az állami vállalatok privatizációjának, a kisvállalkozások támogatásának és a bankrendszer átalakításának kereteit – mondta Bod.
