BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkezdődött az M30-as kisajátítási pere

2003. szeptember 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bíróságon keresi igazát 45 földtulajdonos, akik szerint az Emőd és Miskolc között épülő M30-as autópálya nyomvonalába eső földterületükért méltánytalanul alacsony árat szabott meg a Nemzeti Autópálya (NA) Rt. Az első tárgyalási nap szerdán volt Miskolcon. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság szeptember 26-ra napolta el a tárgyalást, és várhatóan szakértői felülvizsgálatot rendel el - mondta a NAPI Gazdaságnak Szabó József bírósági szóvivő.

A földtulajdonosok konkrét összeget egyelőre nem jelöltek meg, így nem tudni, pontosan mennyit követelnek az NA-tól. Az ügyben az első rendű alperes a megyei közigazgatási hivatal, amely a földterületet az NA kérésére kisajátította. Az M3-ast Miskolccal összekötő M30-ast az eredeti tervek szerint idén november 30-án kellett volna átadni, ám a kisajátítási viták miatt egy évet késik a munka befejezése. A NAPI Gazdaság információja szerint Miskolc körzetében 56, Sajólád térségében pedig 4 hektár földet sajátítottak ki, miután nem sikerült megegyezni az NA-nak a tulajdonosokkal. Az NA négyzetméterenként 200 forintot kínált a földért, a tulajdonosok szerint 500-700 forint lenne a méltányos összeg.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet