BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Exporttámogatást kap a magyar alma

2003. augusztus 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A földművelésügyi tárca 120 millió forintot oszt ki exporttámogatásként legfeljebb 5000 tonna Oroszországba kiszállított almára. A támogatásra a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalnál (MVH) lehet pályázni, az a 2003. szeptember 15-től 2004. március 15-ig kiszállított extra és első osztályú étkezési alma után igényelhető - derül ki a Magyar Közlönyből.

A három termékcsoportba tartozó - Golden Delicious, Granny Smith, illetve más fajták -, a pályázó által kiszállított alma mennyiségének tételenként 20 és 500 tonna közt kell lennie. Mindhárom termékcsoport esetében 24 forint a kilogrammonkénti támogatás.
A pályázóknak kilogrammonként háromforintos pályázati díjat kell fizetniük. Az MVH folyamatos tájékoztatást ad arról, hogy a 120 milliós exportkeret nem merült-e ki. A keret bővítéséről jelenleg tárgyal a szaktárca és az Alma Terméktanács, mivel az orosz fél - egy keretmegállapodás alapján - 20 ezer tonnára tett vételi ajánlatot - mondta lapunknak Kovács Lajos, az Alma Terméktanács információs vezetője, aki úgy véli, hogy a minisztérium hajlandó lesz a támogatási összeg bővítésére.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet