BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A héten oszlik a köd az szja-tábla körül

2003. augusztus 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pénzügyminisztériumot (PM) nem kérte fel az MSZP speciális számításokra, a minisztériumban dolgozó szakértők hivatalból arra törekszenek, hogy az összes szóba jöhető lehetőséget bemutassák a döntéshozóknak - reagált laptársunk értesüléseire Csák Csongor, a tárca helyettes szóvivője. A Világgazdaság tegnapi száma arról számolt be, hogy egy megelőlegezett kompromisszum jegyében egy százalékkal csökkenhetne az szja-tábla két alsó kulcsa. A pénzügyi tárca minden ésszerű megoldásra nyitott, ami a költségvetési célokat nem veszélyezteti - közölte Csák.
Az MSZP parlamenti képviselőcsoportja csak a szerdai kormányülés után teszi közzé tárgyalási javaslatát - tudtuk meg a párt sajtóosztályán. Információnk szerint ugyanakkor a szocialista frakció illetékes tagjai csak a héten tárgyalnak a 2004-es költségvetés tervezetéről, így kevéssé valószínű, hogy a büdzséről a napokban hivatalos egyeztetésre kerüljön sor a két koalíciós párt között.
Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke a párt ügyvivői testületének mai megbeszélése előtt szintén nem kívánt nyilatkozni a hivatalos szabaddemokrata álláspontról. Úgy tudjuk, az SZDSZ vezetői nem ismerik a PM által kidolgozott kompromisszumos szja-táblázatokat, így a mai ülésre vár a feladat, hogy kijelölje a párt tárgyalási pozíciójának határait. Az ügyvivők dönthetnek arról is, hogy hivatalos állásponttá váljon-e a tévédíj visszaállításáról szóló korábbi bevételnövelési javaslat.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet