BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mától drágul az áram

2003. július 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mai naptól lép életbe a gazdasági tárca által 2004. január elsejéről előrehozott, átlagosan kilencszázalékos áramáremelés. Ezen belül a lakosság nappali ára 8,4 százalékkal, az éjszakai áram pedig 12 százalékkal nő. Így előbbi legmagasabb díja 25,7 forintra, utóbbié pedig 13 forintra nő kilowattóránként. A mostani, előrehozott áremelkedéssel, illetve a nagykereskedelmi áramár 12 százalékos növelésével az MVM az első kalkulációk szerint 15-20 milliárd forint pluszbevételhez juthat. Szintén a mai naptól lép életbe az a miniszterelnöki határozat, amely szerint az Országos Atomenergia Hivatal felügyeletét eddig ellátó gazdasági minisztertől a belügyminiszter veszi át ezt a feladatot.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet