BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ősszel átadják az M30-as egy részét

Várhatóan ősszel adják át a forgalomnak az M30-as autópálya újabb, 8 kilométeres szakaszát, miközben ennek akár dupláján is megindulhatna a forgalom – tudta meg lapunk.

2003. július 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyarországi autópálya-építés történetében a legdrágábban – kilométerenként mintegy 2 milliárd, összesen 45 milliárd forintért – megépülő 24 kilométer hosszúságú, az M3-ast az emődi csomóponttól Miskolcig összekötő M30-as eredeti átadási határideje ez év novembere volt. Kisajátítási problémák miatt egy évet késik az átadás, ugyanakkor lapunk úgy értesült, hogy idén mégis forgalomba helyeznek egy rövid, 8 kilométeres szakaszt, mégpedig az emődi és a hejőkeresztúri csomópont közöttit, amely lényegében a 35-ös útig vezeti el az autópályát.
Információnkat Tompa Sándor, az Országgyűlés idegenforgalmi bizottságának alelnöke megerősítette, és elmondta, hogy lényegében csaknem kétszer ilyen hosszúságú szakasz készül el ez év őszéig az M30-asból. Ám a Hejőkeresztúr és Kistokaj közötti részt nem tudja átadni a kivitelező Vegyépszer Rt., miután a kistokajiak – joggal – tiltakoznak a településen (akkor) átmenő forgalom miatt.
Tompa Sándor szerint ezért az M30-as Hejőkeresztúr utáni szakaszát csak egy év múlva adják át. A képviselő szerint a kivitelező megegyezett azokkal a földtulajdonosokkal is, akiknek protestálása miatt akadozott az út építése, ezért most már semmi sem hátráltatja a beruházást. Ugyanakkor megkezdődik az út Miskolcot elkerülő, másik részének építése is, így lényegében az M30-as összeköti az M3-ast a 37-es út Miskolc—Sátoraljaújhely közötti szakaszával, valamint a 26-as úttal, amely Miskolctól Kazincbarcikán át Ózdig vezet.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet