BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az IEF kifogásolja az energia-áremelést

2003. július 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Ipari Energiafogyasztók Fóruma (IEF) szerint a közüzemi villamosáram-díjak 9 százalékos emelése számos tekintetben kifogásolható és kérdéses - áll az IEF lapunkhoz eljuttatott közleményében. A fórum szerint a rendelet meghozatala előtt az érintett fogyasztók véleményét nem kérték ki, ami sérti a fogyasztókat és azok törvényes jogait. Azt az IEF is elismeri, hogy az indokként felhozott tényezők, azaz a paksi atomerőmű kiesése, a földgázdíjak növekedése valósak. Az viszont az IEF számára nem egyértelmű, hogy a kiesett hazai kapacitások importból történő pótlása és a közüzemi gáztüzelésű erőművek költségnövekedése miatt szükség volt-e az árkorrekcióra. A fórum szerint ugyanis ha indokolt volt az emelés, akkor miért nőttek a rendszerirányítási és a hálózati díjak, ha pedig nem, akkor meg kellene mondani a kormányzatnak, hogy valójában milyen projektek finanszírozását fedezi az áremelés - áll a közleményben.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet