BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többletbevételhez juthat az MVM

2003. július 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az augusztus elsejei áramáremelés mind a nagy-, mind a kisfogyasztóknál átlagosan kilenc százalék, ezen belül a lakosság nappali ára 8,4 százalékkal, éjszakai ára pedig 12 százalékkal nő – mondta Hatvani György, a gazdasági tárca helyettes államtitkára. Az áremelést elsősorban a Magyar Villamos Művek Rt. (MVM) gazdálkodási nehézségei indokolják. Emellett jelentősen drágult az importált villamos energia ára is.
AZ MVM vesztesége tavaly mintegy 50 milliárd forint volt. A mostani, előrehozott áremelkedés, illetve a 12 százalékos nagykereskedelmi áramárnövelés révén az MVM az első kalkulációk szerint 15-20 milliárd forint pluszbevételhez juthat. Arra a kérdésre, hogy az áremelés megismétlődik-e 2004-ben, Hatvani így válaszolt: amennyiben jövőre lesz villamosenergia-áremelés, úgy az biztosan az infláció alatt lesz. A gazdasági tárca számításai szerint augusztus elejétől az év végéig a mostani emelés átlagosan 2700 forint többlet terhet jelent a lakosságnak.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet