Holnaptól forráshiány miatt átmenetileg felfüggeszti a Nemzeti Energiatakarékossági Program (NEP) mind a kilenc pályázatát a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM). A program esetleges folytatásáról egyelőre semmit sem lehet tudni, a gazdasági tárca szerint legkésőbb a 2004. évi pályázatok meghirdetésekor indulhat újra a NEP. Az 3,5 milliárd forint keretösszegű programról a GKM szakemberei június elején még úgy nyilatkoztak lapunknak, hogy azon belül „átjárhatóak a programok”, azaz van lehetőség átcsoportosításokra (NAPI Gazdaság, 2003. június 11., 3. oldal).
Ezek megtörténtek, így további pénzt már csak akkor lehetne felszabadítani, ha az eddig beérkezett pályázatok egy része nem felelne meg a követelményeknek, s ezek helyett új pályaműveket fogadnának be - mondta lapunknak Hatvani György, a tárca helyettes államtitkára. Egyelőre nem tudják, ez mennyi pénzt jelenthet. Hatvani szerint a különböző pályázatok pénzügyileg nem átjárhatóak, így nem valószínű, hogy valamelyik másik programból csoportosítanak át forrást a NEP-hez. A júniusig beérkezett 2370 ajánlatból a legtöbbet, 2200-at a lakossági energiamegtakarítás támogatására adtak be.
