BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szétszedték az egyes blokkot

2003. július 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap befejeződött a paksi atomerőmű egyes blokkjának a négyévenkénti karbantartáshoz szükséges szétszerelése. Így várhatóan a napokban a reaktor teljes fűtőanyagtöltetét is kiemelik. Eközben az egyes blokk egyik turbinájának teljesítménynövelését is elvégzik, ami mintegy 3 megawattal nagyob teljesítményt eredményez. A paksi vezetés szerint az üzemzavart okozó kettes blokk elhárítási terve is elkészült, ezt a közeljövőben szakértők egy csoportja tekinti át, és véleményezi az erőmű vezetése számára. A Paksi Atomerőmű Rt. kétoldalú tárgyalásokon kívánja rendezni a kártérítési ügyeket a francia Framatome céggel. Az erőmű igényt tart minden, az üzemzavarhoz kapcsolható kárának megtérítésére. Amennyiben a tárgyalások eredménytelenek maradnak, a társaság a választott svájci bírósághoz fordulva az ügyet jogi útra tereli.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet