A tervek szerint ősztől indul a gazdasági tárca Multiplikátor képzési programja, melynek célja a kis- és középvállalkozások (kkv) uniós pályázatokon való részvételre történő felkészítése - mondta Csillag István gazdasági miniszter egy tegnapi sajtótájékoztatón. A kétlépcsős képzési program első részében a gazdasági tárca irányításával és koordinálásával egy minősített oktatókból, tanácsadókból álló gárdát kívánnak létrehozni, hogy ezek majd továbbadják tudásukat a kkv-knak. A programot a tárca finanszírozza, ám a keretekről Csillag nem kívánt nyilatkozni, mivel a képzési központot a tervek szerint közbeszerzési pályázat útján választják ki. Idén a tárca 400-500 fő kiképzését tervezi, 5-6 napos tanfolyamokon. Csillag szerint az első körben a vállalkozói érdekszövetségek és helyi vállalkozói központok egyenként 1-2 embert delegálnának a programba.
