A terveknek megfelelően a hét végén - a négyévenként esedékes nagyjavítás miatt - leállították a paksi atomerőmű egyes blokkját, s a munkálatok után, várhatóan két hónap múlva indítják újra. Az egyes blokk a jelenleg üzemzavar miatt leállt kettes reaktorral egy csarnokban van, így közös a karbantartási területük és eszközállományuk, ezért az egyes leállítása a szokásosnál jóval több előkészítést igényelt.
