Várhatóan jövő szerdán tárgyalja a kormány a nemrégiben megjelent gáztörvény végrehajtási és a feljogosított fogyasztókról szóló rendeletét - jelentette be Hatvani György, a gazdasági tárca helyettes államtitkára az Ipari Energiafogyasztók Fóruma előtt. A földgázellátásról szóló, a parlament által elfogadott törvényben meghatározott 2004. január 1-jei piacnyitáskor a földgázpiac az óránként 500 köbméternél többet fogyasztók számára nyílhat meg. A második körben, 2004. július elején minden nem lakossági fogyasztó kiléphet a szabadpiacra. Az első lépéssel a magyarországi piac mintegy 40 százaléka, a második lépéssel további 30 százaléka válik szabaddá. A törvényhez további öt kormány-, 15 miniszteri rendelet, illetve üzemi és kereskedelmi szabályzat is készül majd - mondta Hatvani.
